Makaron wczoraj i dzi¶ - Pasta ieri e oggi - historia - spożycie - produkcja makaronu na ¶wiecie i w polsce - dieta makaronowa ---------- la storia - consumo - produzione della pasta nel mondo e in polonia - dieta - Jak się produkuje makaron ? - Come si produce la pasta ? - Pszenica twarda czy miękka ? - Produkcja makaronu przemysłowa - rzemie¶lnicza - domowa ---------- Grano duro o tenero ? - Industriale - Artigianale - Casalinga produzione della pasta - Przepis Tygodnia - Archiwum Przepisów - Sosy ---------- Ricetta della settimana - Archivio delle ricette - Sughi Firmy - producenci - importerzy - eksporterzy - dystrybutorzy - maszyny - targi ---------- Aziende: produttori - importatori - esportatori - distributori - macchinari - fiere - Opinie o Serwisie Makaron - o przepisach - inne - Jak się kontaktować - Come contattarci - Reklama - Pubblicita' - E-mail via web

- p r z y g o t o w a n i e -

1.
Usypujemy na stolnicy białą mąkę nadając jej formę małego wulkanu. Następnie w górnej części wyrabiamy palcami małe zagłębienie do ok. połowy wysokości w które wbijamy przewidziane w ilości jajka. Rozpoczynając od środka podsypując otaczające jajka mąką z ostrożnością mieszamy całość. Posuwając się w czasie dodajemy pozostałą część przewidzianych jajek.
2.
Następnie, przy użyciu własnej energii wyrabiamy całość, aż do uzyskania masy twardej ale zarazem elastycznej. Samo ciasto przedstawiać sobą będzie gładką powierzchnię z małymi pęcherzykami świadczącymi o dobrym wspólnym połączeniu. W czasie samego wyrabiania należy ponadto zwrócić uwagę żeby ewentualne pozostałości ciasta na rękach na bieżąco ściągać i powodować ich doklejanie się do wyrabianegio ciasta.
3.
Zarobione ciasto formujemy w kulę, owijamy w czystą lnianą (lekko wilgotną) ściereczkę i pozostawiamy spokoju około 20 minut w temperaturze pokojowej celem jego wypoczęcia i wyrośnięcia.
4.
Pora zabrać się za rozwałkowanie ciasta, które wykonujemy poczynając albo od całej ilości albo np. od jego połowy, pamiętając o wałkowaniu w dwóch przeciwległych kierunkach. Końcowo powinniśmy otrzymać duży i szeroki placek, gdzie najbardziej wskazaną i idealną jego gruboścą powinna być grubość około 2 milimetrów.

[PRZYRZĄDY] - [SKŁADNIKI] - [PRZYGOTOWANIE] - [KSZTAŁTY] - [FASZEROWANE] - [KOLORY]


 

Copyright 2000 - 2005 - All Rights Reserved - Wszelkie Prawa Zastrzeżono